Hubnout začnu až…

Kočka se díva na přesýpačky

Ilustrační snímek | práva: neznámý autor

Známe to všechny, občas máme tendence některé záležitosti lehce odkládat. Neustále na to myslíme. Když nemyslíme, stejně nás to kdesi tlačí, jako když si špatně obujete botu. Jsme ovšem skvělé v nalézání nových, mnohdy neuvěřitelných důvodů, proč věc zase o něco oddálit.

Já to tak mívám s návštěvou kadeřnice. Vlasy rostou rychlostí blesku, ani se nenaději a měla bych zajít znovu. A teď to začne. Tento týden to nestihnu, musím s dětmi k zubaři. Další týden jedeme na dovolenou. A ten další zase přijede návštěva. Čas utíká, barva odrůstá a já pořád vymýšlím důvody, proč se neobjednat. Pořád je něco důležitějšího. No a pak mi to konečně dojde – proč jednou nemůžu být nejdůležitější já a moje hlava? Objednám se, strávím s kadeřnicí dvě hodiny, cítím se úžasně a svět se za dobu mé nepřítomnosti nezbořil.

A co vy, dámy? Ruku na srdce, nemáte to trochu podobné s péčí o sebe? Neodkládáte pořád touhu cítit se dobře ve vlastním těle a být spokojená se svou postavou? Nebo čekáte, až dostudujete, až nastoupíte do práce, až bude po dovolené, až bude po Vánocích, až bude Nový rok, až dojíte všechno cukroví a sladkosti od Mikuláše, až budete mít víc času, až budete mít víc peněz, až nebudete tak unavená, až až až….

Co kdybyste si raději představily obdivné pohledy partnera, až dopnete oblíbené kalhoty, které jste nosila na střední, nebo jak se budete cítit, až vydržíte celou noc tančit na plese, až z jara vyjdete na delší túru do hor, až se nezadýcháte ani při běhání s dětmi, až se v létě nebudete stydět chodit v plavkách na koupališti?

Dokažte sama sobě, že když něco chcete, tak to zvládnete a nic vás nezastaví!

Další k tématu: