Mléčné výrobky při hubnutí

O konzumaci mléčných výrobků při hubnutí se říká a píše ledacos. Někdo je vylučuje úplně, někdo je považuje za základ diety a jiný zase doporučuje jenom nízkotučné verze.

A co si o nich myslím já?

Konzumace mléka a mléčných výrobků není potřeba se při hubnutí bát. Jenom je potřeba myslet na to, že některé jsou vhodnější více a jiné méně.

Mléko

Mléko je zdrojem bílkovin, tuku i sacharidů. Můžeme vybírat z několika druhů, nejvíc energie a tuku obsahuje nezpracované mléko (asi 4%), naopak nejmíň odstředěné mléko (asi 0,5%). Při větší konzumaci mléka je vhodnější dát přednost mléku polotučnému (s obsahem asi 1,5% tuku).

Kefír, podmáslí, acidofilní mléko

Tyto zakysané mléčné výrobky jsou stejně jako mléko zdrojem bílkovin, tuku i sacharidů. Na trhu se nabízí přírodní neochucené výrobky nebo různé ochucené ovocné druhy. Úskalím ochucených druhů je příliš velké množství cukru, a proto bychom měli dávat přírodním verzím. Komu nechutnají samotné, může je zkusit rozmixovat s ovocem.

Jogurty

Další zakysaný mléčný výrobek složený z bílkovin, tuku a sacharidů. Na trhu se nachází široká škála druhů lišící se tučností (od odtučněných výrobků, jejichž obsah tuku je snížen na minimum až k velmi tučným, u nichž je tučnost kolem 10%) i příchutí. Ochucené jogurty jsou zdrojem příliš velkého množství cukru, a proto stejně jako v případě ostatních zakysaných výrobků volíme přírodní bílý jogurt nejlépe se střední tučností asi 3,5 %.

Tvaroh

Tvaroh je především zdrojem bílkovin a tuků. Vedle neochuceného bílého tvarohu se v obchodech nabízí i řada tvarohů ochucených. Těmto by ale bylo vhodné se vyhnout, jelikož jsou pro potřeby hubnutí příliš sladké. Bílý neochucený tvaroh se nabízí ve 3 variantách s různou tučností. Je možné zvolit tvaroh odtučněný nebo polotučný. Tvaroh je možné ochutit čerstvým ovocem a lehce osladit přírodním sladidlem (lžičkou medu, javorového sirupu, melasy atd.) případně ho použít jako základ pro přípravu slané pomazánky.

Sýry

Termizované, přírodní, tvrdé, zrající, s plísní, s bylinkami, s ořechy… Není snadné se v nich vyznat a vybrat ten správný. Některé druhy jsou téměř beztučné, zatímco jiné jsou naopak velmi tučné. Podobné je to i s obsahem bílkovin – některé jich obsahují mnoho, jiné téměř žádné. K redukci tuků jsou vhodné takové druhy sýrů, které mají nižší množství tuku a zvýšené množství bílkovin.

K nejméně tučným sýrům s vysokým obsahem bílkovin patří např. tvarůžky a cottage. Zvolit můžeme i některý z odtučněných sýrů typu mozzarella light, eidam a madeland light, camembert linessa nebo hermelín figura.

Další k tématu:

Komentářů: 79

 1. RobertFeamp napsal:

  The study of sites on the internet can be carried out automatically tokyo365web.com, the information is available to each user.

 2. Felixsethy napsal:

  Seller rating 365newss.net and the impact of comments on him.

 3. BennieCal napsal:

  Access to these services is available on the official repairdesign24.com that provide services for placing portals on the internet.

 4. HectorNax napsal:

  If we are talking about companies dominicandesign.net, the rating will be calculated after the third comment from users.

 5. RobertWal napsal:

  Of course, a high rating will birminghamnews24.com contribute to the effective development of your business.

 6. RichardCHIEK napsal:

  The store offers a wide range of products belfastinvest.net in different categories.

 7. Robertexpop napsal:

  Sellers who are engaged in the development of private business texasnews365.com receive a rating after the first written review.

 8. Donaldcor napsal:

  Hot virtual naked stripper girls dance right on your desktop

  Desktop Stripper

 9. JoshuaMOF napsal:

  In other categories, people repaircanada.net will not be able to leave their feedback when it comes to a professional seller. It is important to remember these moments so as not to encounter difficulties in the future.

 10. JesusHex napsal:

  A large number of buyers financenewsasia.com will turn to your offers, people will be more willing to order goods and services.

 11. QaznardHourn napsal:

  Thanks, +

 12. Victorbuibe napsal:

  By checking information using the service using the whois protocol, the user will immediately poiskmonet.com determine the registrar and site administrator when this domain was registered on the hosting.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.