Mléčné výrobky při hubnutí

O konzumaci mléčných výrobků při hubnutí se říká a píše ledacos. Někdo je vylučuje úplně, někdo je považuje za základ diety a jiný zase doporučuje jenom nízkotučné verze.

A co si o nich myslím já?

Konzumace mléka a mléčných výrobků není potřeba se při hubnutí bát. Jenom je potřeba myslet na to, že některé jsou vhodnější více a jiné méně.

Mléko

Mléko je zdrojem bílkovin, tuku i sacharidů. Můžeme vybírat z několika druhů, nejvíc energie a tuku obsahuje nezpracované mléko (asi 4%), naopak nejmíň odstředěné mléko (asi 0,5%). Při větší konzumaci mléka je vhodnější dát přednost mléku polotučnému (s obsahem asi 1,5% tuku).

Kefír, podmáslí, acidofilní mléko

Tyto zakysané mléčné výrobky jsou stejně jako mléko zdrojem bílkovin, tuku i sacharidů. Na trhu se nabízí přírodní neochucené výrobky nebo různé ochucené ovocné druhy. Úskalím ochucených druhů je příliš velké množství cukru, a proto bychom měli dávat přírodním verzím. Komu nechutnají samotné, může je zkusit rozmixovat s ovocem.

Jogurty

Další zakysaný mléčný výrobek složený z bílkovin, tuku a sacharidů. Na trhu se nachází široká škála druhů lišící se tučností (od odtučněných výrobků, jejichž obsah tuku je snížen na minimum až k velmi tučným, u nichž je tučnost kolem 10%) i příchutí. Ochucené jogurty jsou zdrojem příliš velkého množství cukru, a proto stejně jako v případě ostatních zakysaných výrobků volíme přírodní bílý jogurt nejlépe se střední tučností asi 3,5 %.

Tvaroh

Tvaroh je především zdrojem bílkovin a tuků. Vedle neochuceného bílého tvarohu se v obchodech nabízí i řada tvarohů ochucených. Těmto by ale bylo vhodné se vyhnout, jelikož jsou pro potřeby hubnutí příliš sladké. Bílý neochucený tvaroh se nabízí ve 3 variantách s různou tučností. Je možné zvolit tvaroh odtučněný nebo polotučný. Tvaroh je možné ochutit čerstvým ovocem a lehce osladit přírodním sladidlem (lžičkou medu, javorového sirupu, melasy atd.) případně ho použít jako základ pro přípravu slané pomazánky.

Sýry

Termizované, přírodní, tvrdé, zrající, s plísní, s bylinkami, s ořechy… Není snadné se v nich vyznat a vybrat ten správný. Některé druhy jsou téměř beztučné, zatímco jiné jsou naopak velmi tučné. Podobné je to i s obsahem bílkovin – některé jich obsahují mnoho, jiné téměř žádné. K redukci tuků jsou vhodné takové druhy sýrů, které mají nižší množství tuku a zvýšené množství bílkovin.

K nejméně tučným sýrům s vysokým obsahem bílkovin patří např. tvarůžky a cottage. Zvolit můžeme i některý z odtučněných sýrů typu mozzarella light, eidam a madeland light, camembert linessa nebo hermelín figura.

Další k tématu:

Komentářů: 16

 1. richard napsal:

  ahoj

 2. Anonym napsal:

  mam zpomalit

 3. shousty napsal:

  Are you looking for an nuru massage NY, parlour massage NY, exotic massage NY, tantric massage NY, adult massage NY or nude massage NY? Nuru Elite were the first to offer exciting and slippery massage and we are dedicated to it for now. If you want the most sexually stimulating massage parlour, look no further than the Nuru Massage In Manhattan, NY. Our nuru massage, erotic massage, body rub massage girls will pleasure you like no one before.
  New-York erotic – massage happy ending massage gel

 4. Jamesexict napsal:

  TUITION fees – Mechanical engineering, Ukraine

 5. JamesDeene napsal:

  Super Slots промокод – Fortune Jack промокод, Joker Win промокод

 6. Jerryemulk napsal:

  завидный веб сайт https://balashiha.charuni.ru/

 7. Stevenasype napsal:

  как зайти на омг – omg сайт, омг омг не работает

 8. HenryMoods napsal:

  Hi, here on the forum guys advised a cool Dating site, be sure to register – you will not REGRET it Cool Dating site

 9. vselediunest napsal:

  И самое важное условие скорость и способы похудения зависят от организма и состояния здоровья.Важность консультации с доктором.Чаще всего любая диета или занятия спортом в целях похудения заканчиваются неудачно. можно ли похудеть если бегать по утрам
  Если же ненавистные килограммы все-таки удается сбросить, то они возвращаются в стремительно короткие сроки.Также после таких попыток похудеть возникают проблемы со здоровьем, в частности нарушаются функции кишечника.

 10. Jamespoulp napsal:

  Attention raffle „Apple Iphone 14“ , do not miss, details here https://www.youtube.com/shorts/yxQ0cgwKADo

 11. ThurmLam napsal:

  мусорные пакеты 35л
  бахилы для боулинга
  гарбичные мешки для мусора

  =https://www.proizvoditeli-rossii.ru/upakovka/14349-mirpack-polietilenovaya-produkciya-v-vor

 12. KennethblEaf napsal:

  Real sex dating Click here

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.