Není segeďák jako segeďák

Patříte k těm, kteří tvrdí, že nemůžou zhubnout, protože rádi jí? Nebo proto, že jejich neoblíbenější jídlo jsou segedýnský guláš a zmrzlina a nehodlají se jich vzdát?
Mezi největší předsudky patří představa, že při hubnutí musí člověk trpět, trápit se hlady a zapomenout na jídla, která má rád. Ve skutečnosti ale není potřeba se svých oblíbených jídel vzdát úplně. Např. zmiňovaný segeďák, na kterém ujíždím já. Znám několik receptů a variant – od tučné kalorické bomby po zdravou verzi, na které si pochutnají i vegetariáni. Ano, můžu si připravit bůček na sádle, přidat spousty tučné smetany a nalít si omáčku na bílé knedlíky, ale pokud chci zhubnout, raději si připravím kýtu na sucho, přidám spousty zelí, vyberu smetanu na vaření a uvařím celozrnné knedlíky.
A vážně existuje dietní zmrzlina? No jasně 🙂 Stačí nakrájet zralé banány na kolečka, nechat je zmrazit a pak je rozmixovat tyčovým mixérem s trochou mléka.
A jak jsou na tom vaši oblíbenci? Už jste přemýšleli nad recepty a zkusili vyměnit tučné maso za libové, bílou rýži za celozrnnou a dali si místo několika naběraček smetanové omáčky jen pár lžic? Nemějte strach a experimentujte, pohrajte si při přípravě jídel a určitě vymyslíte jídla, při jejichž konzumaci nebudete mít výčitky svědomí.
PS: Recept na segeďák bez masa najdete tady https://www.jimechytre.cz/prispevky/segedynska-cizrna/

Další k tématu: